image Të gjitha rezultatet e ndeshjeve të Super Ligës dhe goli në derbin për vend të parë

Sport/ Të gjitha rezultatet e ndeshjeve të Super Ligës dhe goli në derbin për vend të parë

Janë mbyllur pjesët e para në tri ndeshjet e ditës së shtunë në kuadër të javës së trembëdhjetë në Superligën e Kosovës në futboll.

Në Drenas po përballen Feronikeli dhe Ballkani, dy skuadra që po luftojnë për titullin kampion këtë edicion.

Mysafirët po fitojnë në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’ me golin e sulmuesit në top fromë, Blend Baftiu.

Në Klinë janë duke u ndeshur Dukagjini dhe Prishtina, dy ekipe me ambicie krejtësisht të ndryshme këtë edicion. Pjesa e parë është mbyllur 0-0.

Ndërkohë, në Mitrovicë janë dy ekipe që po luftojnë për të njëjtin objektiv, pasi që edhe Trepça ’89 edhe Vushtrria po tentojnë t’i ikin zonës së rrezikshme që largon nga liga.

Pas 45 minutave të pjesës së parë, është Trepça ’89 ajo që po fiton 1-0 me golin e Arb Manaj. Ai realizoi në minutën e 40-të