image Stublla nënshkruan me KF Llapin - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

55.135

Të shëruar

48.572

Të vdekur

1.399

Stublla nënshkruan me KF Llapin

news image

Sulmuesi i ri, Enis Stublla, gjatë ditës së sotme ka nënshkruar me KF Llapin, shkruan Sporti në Sinjali.

21 vjeçari ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me klubin nga Podujeva.

Kjo është bërë e ditur nga KF Llapi, përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit.

Njoftimi i plotë nga KF Llapi (pa ndërhyrje):

“Sot kemi nënshkruar kontratë 3 vjeçare me sulmuesin e krahut, Enis Stublla, 21 vjeçar i lindur më 09.07.1999, në Podujevë. Futbollisti këmbëshpejtë i krahut të majtë dhe të djathtë do vijoj të jetë pjesë e KF Llapi gjatë edicioneve 2021-2024Enis Stublla kategoritë e reja i ka kaluar në Shkollën e Futbollit “Arsenal” (2010-2017), më pas u transferua tek KEK-u (2017-2018), KF Minatori (2018-2019) si dhe së fundmi tek Onix (2019-2020)Stublla nuk do të jetë përforcimi i fundit i këtij afati kalimtar, pasi skuadra synon të përforcohet edhe me një futbollist para nisjes për fazën përgaditore në Antalya të Turqisë”.

/Sporti në Sinjali/.


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: