image Stinori pranveror fillon me derbin në 'Karagaçi'
[wp-story id="814678"]

Basketboll

Stinori pranveror fillon me derbin në ‘Karagaçi’

news image

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e 15-të apo e para për stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në basketboll, shkruan Sporti në Sinjali.

Ndeshja e parë do zhvillohet të shtunën në ‘Mizahir Isma’, aty ku Rahoveci e pret Vëllaznimi

Të shtunën gjithashtu zhvillohet edhe ndeshja mes Bashkimit e Trepçës.

Ndërkaq, e diela do jetë e rezervuar për derbin e rivalëve të vjetër, Pejës dhe Sigal Prishtinës.

Kurse, ndeshja e fundit e kësaj jave është ajo mes Ponte Prizrenit dhe Golden Eagle Yllit.

/Sporti në Sinjali/.