image Southampton fiton ndaj Norwichit/ Notat për Brojën dhe Rashicën - Sinjali

Southampton fiton ndaj Norwichit/ Notat për Brojën dhe Rashicën

news image

Ka përfunduar takimi i pritur mes Southampton dhe Norwich City-t ne “Mary’s Stadium”, ku gjatë kësaj ndeshje kishim fatin të shihnim dy yjet shqiptarë, Brojën tek nikoqirët dhe Rashicën tek mysafirët, shkruan Sinjali Sporti.

Pjesa e parë përfundoi në të mirë të vendasve, me golin e Adams në 36′.

Të dyja pjesët u dominuan nga vendasit si në raste ashtu edhe në posedim të topit.

Ndërsa mbylljen e takimit e bëri mesfushori Romeu i cili shënoi në 88′, për 0:2.

Broja ishte pjesë e lojës për 81′ ndërsa Rashica rreth 72′.

Southampton aktualisht është në vendin e 9-të në tabelë, ku ka grumbulluar 35 pikë, ndërsa Norwich City po kalon ditë të vështira në vendin e fundit me vetëm 17 pikë.

Këto janë notat e lojtarëve sipas “SofaScore”.

No description available.

/GazetaSinjaliSporti/


Shpërndaje artikullin