image Java e 28-të e Premierligës: Të gjithë sytë janë te derbi i Mançesterit - Sinjali

Java e 28-të e Premierligës: Të gjithë sytë janë te derbi i Mançesterit

news image

Derbi i Mançesterit do të jetë kryetema e një fundjave potencialisht të rëndësishme në garën për titull në Premier League pasi Manchester City mirëpret Manchester United në Etihad.

Liverpool mund të jetë afër tre pikë nga City lider nëse mposht West Hamin sot, ndërsa ka ndeshje të mëdha për Norwichin e Rashicës dhe Newcastle të cilat po luftojnë për mbijetesë, shkruan Sinjali Sport.

Chelsea do të duhet të zhbllokojë zhurmën rreth shitjes së klubit nga Roman Abramovich ndërsa dhëtojnë për në Burnley, vetëm për tre pikë.

Blutë kanë fituar në gjashtë nga shtatë vizitat e tyre në Premier League në Turf Moor, por Clarets barazuan 1-1 në Stamford Bridge ndeshjen e parë këtë sezon.

/GazetaSinjaliSporti/


Shpërndaje artikullin