image Sonte rikthehet gara më prestigjioze pë klube Champions League, vëmendja në Paris

Futboll

Sonte rikthehet gara më prestigjioze pë klube Champions League, vëmendja në Paris

news image

Me ndeshjet e sotme, hapet edicioni i ri në fazën e Grupeve në Champions League, garë kjo më presitigjioze për klubet në Evropë.

Edhe sivjet na pret një luftë e madhe, derisa titulli për më të mirin edhe këtë herë do të diskutohet ndërmjet gjigantëve, si Real Madrid, Barcelona, Bayern Munich, PSG, Manchester City, Liverpool, Milan etj.

Sonte në program janë tetë ndeshje, derisa vëmendja do të jetë në kryeqytetin francez – Paris, aty ku ndeshën PSG – Juventus. Sfidë joshëse është edhe ajo ndërmjet Dinamos së Zagrebit e Chelseat, derisa kampioni aktual Real Madrid fushatën e nis ndaj Celticut në Skoci.

Një sfidë tejet interesante dhe e luftuar pritet të jetë ajo ndërmjet Sevilla e Manchester City. Më posht gjeni orarin komplet të ditës së stome.

/GazetaSinjali/