image Garë e nxehtë për shërbimet e Pogbas, tri skuadrat e mëdha evropiane në sulm për francezin

Futboll

Garë e nxehtë për shërbimet e Pogbas, tri skuadrat e mëdha evropiane në sulm për francezin

news image

Juventusi është seriozisht i interesuar për të nënshkruar me Paul Pogba në një transferim të lirë në verë, por konkurrenca nga Paris Saint-Germain dhe Real Madrid do të jetë e ashpër, transmeton Sinjali Sport.

Kontrata e mesfushorit francez 29-vjeçar skadon me Manchester United në fund të këtij sezoni dhe ai nuk është i interesuar të nënshkruajë një rinovim, i etur për një ndryshim ambienti. Nuk kanë qenë gjashtë vite të thjeshta në Angli për Pogban, kështu që një lëvizje verore pritet të ndodhë.

Siç detajohet nga ‘SportMediaset’, Juventusi është i përfshirë seriozisht në garën për të nënshkruar me Pogban në dritaren e ardhshme të transferimeve të verës, por ata do të duhet të luftojnë kundër Real Madridit dhe PSG-së, të cilët aktualisht janë favoritët për nënshkrimin e tij.

29-vjeçari francez pati katër vite jashtëzakonisht pozitive në Torino me Juventusin dhe kjo mund të ndikojë në vendimin e tij, megjithëse perspektiva për të konkurruar rregullisht për argjendin evropian mund ta tundojë atë në Spanjë, ku ai ka qenë prej kohësh i lidhur me një lëvizje.

/GazetaSinjaliSport/