image Skuadra spanjolle niset drejt takimit me ‘pray for Albania’ - Sinjali

Sport/ Skuadra spanjolle niset drejt takimit me ‘pray for Albania’

news image

Skuadra spanjolle, Malaga, ku luajnë dy shqiptarët Kejdi Bare dhe Armando Sadiku, ka zbritur në fushë për ndeshjen e sotme kundër Numancias me bluzat që shkruhej “pray for Albania”.

Në fakt edhe skuadra të tjera si Inter, Milan, PAOK dhe skuadra të tjera evropiane janë lutur pas fatkeqësisë natyrore që ka ndodhur në Shqipëri të martën.

Deri më tani 49 persona kanë vdekur nga tërmetet në Shqipëri si dhe rreth 900 persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: