image Komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla niset për në Hagë - Sinjali

Ftesa/ Komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla niset për në Hagë

news image

Komandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Azem Syla sot është nisur për në Hagë.

Lajmin e ka bërë të ditur Ismail Syla përmes një shkrimi në Facebook ku tregon për ish të burgosurin politik Azem Sylen.

Ndryshe, Azem Syla është i ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim.

Postimi i plotë:

Çdo gjë në këtë botë ka dy anë të medaljes. Jeta e arsimtarit, profesorit, ish të burgosurit politik, luftëtarit të lirisë Azem Syla, nga cila do anë ka vetëm një të vërtetë – përkushtimin jetësor pë lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.
Gjithmonë faqebardhë. Kudoqoftë.
Do të kthehesh faqebardhë edhe pas këtij udhëtimi drejt Hagës./ Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: