image "Si në filma"/ Të dyshuarit për tentim grabitjen në Prizren grabisin një veturë tjetër pasi dogjën të parën - Sinjali

“Si në filma”/ Të dyshuarit për tentim grabitjen në Prizren grabisin një veturë tjetër pasi dogjën të parën

news image

Gazeta Sinjali pak më parë raportoi për një tentim grabitje në një argjendari në rrugën “Adem Jashari” në Prizren, ku pronari i lokalit dhe djali i tij u plagosën nga tre të dyshuar.

E pas kësaj tentim grabitje, në fshatin Lubizhdë është gjetur një veturë e djegur që dyshohet se është përdorur gjatë tentim grabitjes.

Mirëpo, Sinjali, gjithashtu ka mësuar se të dyshuarit për tentim grabitjen, pasi e kanë djegur veturën e parë e kanë grabitur një veturë tjetër.

Nga policia, për Sinjalin, kanë thënë se, të dyshuarit nuk janë identifikuar.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin