image Shet xhaketën e filmit për të ndihmuar pacientët me kancer

Shet xhaketën e filmit për të ndihmuar pacientët me kancer

news image

Olivia Newton-John ka vendosur të shesë disa sende nga karriera e saj e gjatë për të mbledhur para për një spital për trajtimin e kancerit.

Ajo hodhi në shitje gjithashtu një xhaketë lëkure të zezë që veshi në filmin “The Brilliant” në një ankand të mbajtur në Beverly Hills, me një çmim prej 200,000 dollarë.

Aktorja, e cila u diagnostikua me kancer 27 vjet më parë, ka thënë se do të dhurojë shumë para në një spital që themeloi në Melburn, Australi.

“Nuk jam aspak e trishtuar dhe do të shkëputem nga ato gjëra. Këto janë vetëm gjëra, dhe unë përpiqem të mos bashkëngjitem me to. Do të ruaj kujtime dhe fotografi të dashura, ”tha Olivia.

Ankandi do të përfshijë gjithashtu 500 artikuj të tjerë të saj. Pjesët më të dashura të veshjeve dhe bizhuterive do të mbahen nga vajza e saj./Gazeta Sinjali/