image Rusët e bombardojnë magazinën e ushqimit në Kiev

Botë

Rusët e bombardojnë magazinën e ushqimit në Kiev

news image

Një depo e magazinimit të ushqimit në rajonin e Kievit mori flakë të shtunën si pasojë e granatimeve, sipas një postimi nga Shërbimet Shtetërore të Emergjencave të Ukrainës (SES).

Granatimet kishin ndodhur në orën 3:40 të mëngjesit (01:40 GMT) të së shtunës në mëngjes, thanë ata.

Imazhet e publikuara nga SES treguan punonjësit e urgjencës që po vraponin për të shuar një flakë masive në atë që dukej të ishte një magazinë njëkatëshe, ndërsa shtëllungat e larta të tymit ngriheshin nga flakët.

SES tha se zjarri ishte lokalizuar në orën 07:54 dhe se zjarrfikësit po punojnë ende për të shuar flakët.

Deri më tani nuk raportohet për viktima./GazetaSinjali/