image Rreth 15 mijë njerëz po strehohen në metro të Kievit, shkak bombardimet ruse
[wp-story id="814678"]

Botë

Rreth 15 mijë njerëz po strehohen në metro të Kievit, shkak bombardimet ruse

news image

‘The Kyiv Independent’ raporton se 15 mijë njerëz janë duke u strehuar në metronë e Kievit shkaku i bombardimeve ruse.

Kreu i metrosë së Kievit, Viktor Brahinsky thotë se nëntoka mund të strehojë deri në 100,000 njerëz.

Stacionet kanë në dispozicion ujë, banjo, ushqim dhe ilaçe.

/GazetaSinjali/