image Rrahu të dashurën dhe kërcënoi me jetë policët, ndalohet i dyshuari në Gjilan - Sinjali

Rrahu të dashurën dhe kërcënoi me jetë policët, ndalohet i dyshuari në Gjilan

news image

Është arrestuar një person me inicialet M.A., në Gjilan pasi që i njëjti dyshohet për veprën penale “Dhuna në familje” dhe “Kanosja”, shkruan Gazeta Sinjali.

Siç bëhet e ditur në njoftimin e policisë, i dyshuari në vazhdimësi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj të dashurës me inicialet Q.K me të cilën ai bashkëjetonte.

I njëjti gjithashtu gjatë intervistimit në Stacionin Policor në Gjilan i ka kërcënuar me jetë zyrtarët policorë.

Prokuroria Themelore në Gjilan, brenda afatit ligjor ndaj të dyshuarit do të kërkojë masën e paraburgimit nga Gjykata kompetente në Gjilan“, thuhet ndër të tjera në njoftim./GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin