image "Robtë t'i q****, edhe kuzhinierën ta q*"/ Gjuha fyese e poshtruese e zyrtarëve policorë në Prizren
[wp-story id="814678"]

Skandaloze

“Robtë t’i q****, edhe kuzhinierën ta q*”/ Gjuha fyese e poshtruese e zyrtarëve policorë në Prizren

news image

Gazeta Sinjali sot publikoi dëshmi ekskluzive të një ngjarje që ndodhi më 16 korrik 2020, kur Njësia Speciale e Policisë në Prizren gjatë një aksioni policor në qendër të qytetit, arrestoi pronarin e një lokali bashkë me dy djemtë e tij dhe një punëtor, të cilët duarlidhur u transferuan me furgonin policor në Stacionin Policor në Prizren.

Në dëshmitë ekskluzive të siguruar nga Sinjali provohet tortura dhe trajtimi çnjerëzor që përjetuan Imer Kukaj, 59-vjeçar me dy djemtë e tij, Lirim Kukaj dhe Erion Kukaj, si dhe punëtori i lokalit, Nuel Dushi.

Më poshtë gjeni pjesët kur zyrtarët policorë shajnë e fyejnë katër qytetarët:

Polici: O vec mshele gojen bre, mshele gojen, dëgjohen duke i goditur disa herë, kujna i sillshe bre, kujna i sillshe, robtë në pi** t’i qifsha, robtë në  pi** t’i qifsha,

Polici: O mshelne gojen…

Polici: Ani boks më ka sjell, o kom me myt krejt qetash, qe bre

Polici: Unë ju q* nanën, sem han k*** për juve, cili ka thon rreshter

Rreshteri: Ti me ma q* nanën mue, i vogël je me ma q* nanën mue, s’ki ka* ti. U kry, në stacion kur të shkojmë folim, ti ski k** me m q* nanën mue ej, i vogël je ejj. Ti axh..

Rreshteri?: Agj kam pas respekt për ty shumë,  por e keni bo mut

Polici: Qa k*** me të fal tash, qa k*** me të fal

Polici: Nihere duhet me u msu ju, duhet me u msu, phuu q**** budallën e nanës

Polici: Çka unë,  oj lopë, oj lopë, oj lopë, oj lopë e gjallë. Mshele gojën, gojën mshele, o krejt kam me të myt qetash

Polici: Mos e nsho boksa, qetash të kallxoj, krejt hundë ka me t’i thy

Polici: Ta q**** budallen ta q****

Polici: Oj lopë

Polici: A po doni me u rreh, cili po doni me u rreh, zgidhja durt qetash tem rrehin mu, cili po doni me u rreh, cili po doni me u rreh, fol

Polici: Çu rrehem, çu more,  a po don mu rreh me mu,

Polici: Unë të ngjoh mirë ty çfarë muti je, kërkush muti nuk je ti policit me i ra, kërkush muti nuk je. M’kanë sulmu more.

Polici IV: Në both o kon duft me ta shti, me ta q* atë nanë krejt, mshele gojen rodin ta q****, kopila të k****, muta

Polici VI: Hala nuk u dal p*** nane, hala nuk u dalë që çon dorë në Njësinë Speciale, qeta dije

Polici: Qai mut babe të ka bo ty qeshtu, bab mut, se mut ish ai, ai se çon dorë e thotë se kom luftu e çon dorë në polici e që ka luftu për to, ai o mut, ai o mut, ai ka luftu për interes të vetin jo për mu, send hajrin s’ja kom pa

Polici: N’p** të nanës e pafsha

Polici: Na nuk jem njerëz keqegji (godet), na nuk lutim, na nuk lutim hiç, na nuk vetim hic, të hijmë drejt në kuzhinë edhe atje te kuzhinjerka, ta q**** kuzhinjerken, a po merr vesh   (dëgjohet goditja) more mut, qeta mëso, ngulite mirë në kry, pis

Polici: Nuk jam klloshar i juve, e ju me ardhë me i sjell policit tem,  a osht normal ajo motra jote, a i ngjitet policit për syza me ia hek syzat.

Polici:    A e din more se veç o femen se si te kisha rrok grusht nkokërr t’shpinës e kisha çit. Se grujen teme nuk e duroj, grujen teme nuk e duroj e çoj në p*** të somes me ma bo atahen.

Shënim: Personat e apostrofuar në këtë artikull prezumohen të pafajshëm derisa fajësia e tyre të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

/GazetaSinjali/