image Reagon KB Prizreni - 16 pas sulmit nga Torcida drejt Koljevic: Dhuna nuk ka vend në palestër - Sinjali

Reagon KB Prizreni – 16 pas sulmit nga Torcida drejt Koljevic: Dhuna nuk ka vend në palestër

news image

Është zhvilluar ndeshja e Superligës së basketbollit të Kosovës në mes të Trepçës dhe Prizrenit -16.

Skuadra nga Mitrovica fitoi këtë sfidë me rezultat 97-90.

Një ndeshje të nxehtë dhe me shumë emocion e ka prishur një sulm fizik që ka ndodhur ndaj një basketbollisti të Prizrenit.

Malazezi Ivan Koljevic është sulmuar nga disa tifozë të Trepçës në Palestrën Minatori.

Koljevic ishte një nga më të mirët në parket me 25 pikë e 9 asistime.

Fundori 37 vjeç sezonin e kaluar luajti për Trepçën, por që u largua para fundit të sezonit.

Për këtë incident ka reaguar edhe klubi prizrenas në Facebook, duke shkruar:

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin