image Qytetarit në Prishtinë ia "hajnë" veturën qentë në parking - Sinjali

Qytetarit në Prishtinë ia “hajnë” veturën qentë në parking

news image

Qentë endacak në kryeqytet dhe më gjerë janë bërë temë problematike për institucionet lokale.

Probleme po del të ketë edhe në kryeqytet, ku ditë më parë janë sulmuar disa persona nga qentë endacak, të cilët kanë kërkuar edhe ndihmë mjekësore.

Por një qytetari në Prishtinë me qentë endacak i ka dal një problemë tjetër. Atë nuk e sulmuan por veturën e tij.

Rasti është denoncuar tek faqja “Vrojtuesit e lagjes”, ku raportohet se një veturë e parkuar në lagjen “Bregu i Diellit”, është dëmtuar nga qentë endacak.  

Mbrëmë në parking para banesës (Bregu i Diellit rruga, Xheladin Hana) mka ndodh ky “aksident” ku qentë endacak e kanë dëmtu kerrin – e kanë hanger a ni Zot pe din”, thuhet në denoncimin e qytetarit.

Ndryshe, Komuna e Prishtinës ka premtuar zgjidhje për qentë endacak, por që ende nuk është marrë asnjë masë në lidhje me këtë çështje.

May be an image of footwear
May be an image of outdoors

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin