image Qytetari në Obiliq 'çartet', plagos me armë zjarri qenin që iu vërsul qenit të tij

Siguri

Qytetari në Obiliq ‘çartet’, plagos me armë zjarri qenin që iu vërsul qenit të tij

news image

Një qytetar në Obiliq ka raportuar sot në Polici se një person ia ka plagosur me armë zjarri qenin e tij, në orët e pasdites.

Policia ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, ku ka marrë një deklaratë nga pronari, i cili ka thënë se e ka dërguar qenin në Veterinari për shkak të lëndimeve.

Ndërkohë, zyrtarët policorë e kanë kërkuar personin e dyshuar, ku pas disa orëve i njëjtë është kapur dhe është dërguar në stacion për intervistim.

Në deklaratën e tij të dhënë para hetuesve thuhet se qeni i viktimës të cilin e ka plagosur iu kishte vërsulur qenit të tij, që e ka pasur të lidhur me zinxhir.

Sinjali mëson se nga i dyshuari është sekuestruar një armë, karikator dhe 12 fishekë dhe është iniciuar rasti si “shkaktim i rrezikut të përgjithshëm dhe mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim i paautorizuar i armës”.

/GazetaSinjali/