image Publikuan videon duke gjuajtur me armë, një grua dhe tre burra nga një familje në Prizren përfundojnë në Polici

Politikë

Publikuan videon duke gjuajtur me armë, një grua dhe tre burra nga një familje në Prizren përfundojnë në Polici

news image

Publikimi i videove e fotove të ndryshme në rrjete sociale ku shihen duke vepruar kundërligjshëm po i fut kosovarët në sherr me Policinë. Kështu e kanë pësuar edhe disa të rinj në fshatin Hoçë e Qytetit, të cilët u arrestuan pasi iu doli një video duke gjuajtur me armë, raporton Gazeta Sinjali. 

Burimet e Sinjalit kanë bërë me dije se rasti ka ndodhur natën e Vitit të Ri, kur të dyshuarit kishin vendosur të festonin me armë. Ndonëse atë natë nuk i denoncoi askush, publikimi videos i futi në telashe.

Të dyshuarit, 1 grua dhe tre burra, janë shoqëruar në stacion policor për intervistim, teksa dy armët e përdorura nga të njëjtit janë sekuestruar nga ana e Policisë.  

Sipas të njëjtave burime, të dyshuarit gjatë dhënies së deklaratave e kanë pranuar veprën për të cilën dyshohen.

Pas përfundimit të procedurave,  me urdhër të Prokurorit të Shtetit, ndaj tyre është iniciuar rasti si  “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”.

/GazetaSinjali/