COVID-19

Të infektuar

4715

Të shëruar

2227

Të vdekur

101

Publikohet bilanci nga koronavirusi në Shqipëri, rritet numri i të infektuarve

news image

Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri deklaroi se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 20 raste të reja me koronavirusi në Shqipëri, nga 297 testime të kryera, duke e çuar në 1184 numrin total të rasteve në vendin tonë.

Nga 20 rastet e fundit, 15 janë në Tiranë, 2 në Durrës, 2 në Krujë dhe 1 në Kamëz.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 7 persona, duke e çuar në 898 numrin e rasteve të shëruara.

Nga 253 rastet aktive në Shqipëri, 8% po trajtohen në spital./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: