image Kurti uron shqiptarët në mbarë botën: E drejta jonë fisnike për liri është luftuar prej kohësh

Politikë

Kurti uron shqiptarët në mbarë botën: E drejta jonë fisnike për liri është luftuar prej kohësh

news image

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti qëndroi sot në Shqipëri për të shënuar ditën e pavarësisë.

Kurti nga atje në rrjetin social “X” ka uruar shqiptarët në të gjithë botën për këtë festë.

“Urime Dita e Pavarësisë së Shqipërisë të gjithë shqiptarëve në mbarë botën. Që nga fitorja e Skënderbeut në Krujë e deri te Shpallja e Pavarësisë së vitit 1912, sot na kujton se e drejta jonë fisnike për liri është luftuar prej kohësh, duke simbolizuar shpirtin dhe qëndresën e popullit shqiptar”, ka shkruar Kurti në anglisht në X.

Kurtii në orën 18:30, do të bëjë homazhe në Kompleksin Memorial ‘’Adem Jashari’’ në Prekaz.

/GazetaSinjali/