COVID-19

Të infektuar

132

Të sheruar

16

Të vdekur

1

Sport/ Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Barcelona

news image

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes në mes të Napolit dhe Barcelonës.

Katalunasit janë favoritë për t’u kualifikuar në çerekfinale, por që skuadra italiane do të përpiqet t’ua vështirësojë punët atyre.

Trajnerët Gennaro Gattuso dhe Quique Setien veçse i kanë bërë gati njëmbëdhjetëshit startues për këtë ndeshje.

Formacionioni i Napolit: Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Maksimovic, Mario Rui; Fabian Ruiz, Demme, Zielinski; Callejon, Mertens, Insigne.

Formacioni i Barcelonës: Ter Stegen; Semedo, Pique, Umtiti, Firpo; Rakitic, Busquets, De Jong; Messi, Griezmann, Vidal./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin