image Publikohen formacionet në derbin londinez: Chelsea - Tottenham - Sinjali

Publikohen formacionet në derbin londinez: Chelsea – Tottenham

news image

Derbi i javës së 23-të në Premierligë është ai mes Chelseat dhe Tottenhamit, shkruan Sinjali Sport.

Kryendeshja londineze do të zhvillohet në “Stamford Bridge” me fillim nga ora 17:30.

Dueli i dy skuadrave nga Londra pritet të jetë mjaft interesant, për shkak që javën e kaluar u përballen në gjysmëfinale të Carabao Cup, ku blutë i eliminuan Spurs dhe u kualifikuan në finale.

Ky takim mund t’i shërbejë skuadrës së Contes t’i hakmerret për atë përballje si dhe ta vazhdojë ecurinë pa humbje në ligë që nga emërimi i italianit trajner.

Chelsea është më mirë në renditje, ku ka 44 pikë në vendin e tretë, kurse Tottenhami me 36 pikë gjendet në vendin e shtatë me katër lojë më pak.

Formacionet zyrtare janë publikuar për këtë derbi:  

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin