image PSG - Reims: Messi rikthehet në bankë, mungojnë Zeneli, Berisha e Neymar/ Ja përbërjet për sot - Sinjali

PSG – Reims: Messi rikthehet në bankë, mungojnë Zeneli, Berisha e Neymar/ Ja përbërjet për sot

news image

Paris Saint-Germain përmbyll xhiron e 22-të të Ligue 1 me sfidën ndaj Reimsit, shkruan Sinjali Sport.

Kryeqytetasit francez presin skuadrën ku luajnë dy futbollistët kosovarë, në stadiumin “Parku i Princave”, me fillim nga ora 20:45.

PSG kërkon t’i fitoi tre pikët plota që të vazhdojë të mbajë distancë me skuadrat përcjellëse.

Me 50 pikë të grumbulluara deri tash, PSG kryeson si e para me tetë më shumë se Nice që e ka vendin e dytë, kurse Reims ka 24 pikë në pozitën e 14-të.

Dy reprezentuesi kosovarë te skuadra mysafire: Arbër Zeneli dhe Valon Berisha mungojnë edhe sot për shkak të lëndimeve.

Në anën tjetër te vendasit është rikthyer Leo Messi, i cili është në bankën rezervë, kurse mungojnë Donnarumma, Neymar, Bernat, Hakimi, Wijnaldum, Kurzaëa, Gueye dhe Diallo.

Përbërjet për këtë takim janë kumtuar e ato janë:   

/Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin