image Dhunë në familje në Prishtinë, arrestohet një person - Sinjali

Dhunë në familje në Prishtinë, arrestohet një person

news image

Gazeta Sinjali ka raportuar në vazhdimësi për rritjen e numrit të rasteve në familje, të cilat sa vijnë e shtohen Kosovë.

Një rast i tillë raportohet se ka ndodhur edhe mbrëmë, në Prishtinë, me ç’rast është arrestuar një person.

Si pasojë e dhunës së ushtruar viktima është detyruar të marrë trajtim mjekësor.

Sipas deklarimit të viktimës, ajo është sulmuar nga bashkëshorti i saj, për të cilin tashmë është urdhëruar arrestimi dhe ndalimi i tij për 48 orë.

Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin