image Policia po kërkon ndihmë për ta kapur një person, dyshohet edhe për hyrje në sisteme kompjuterike - Sinjali

Policia po kërkon ndihmë për ta kapur një person, dyshohet edhe për hyrje në sisteme kompjuterike

news image

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, bazuar në ligjin për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar më autorizim të Prokurorisë Themelore në Pejë, me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij, ka lëshuar kërkesë për bashkëpunim me qytetarët për ta kapur një person, shkruan Gazeta Sinali.

Personi i kërkuar është:

Ali Morina, i lindur me 04.08.1993 në fshatin Dresnik- Klinë. 

I akuzuari është i kërkuar për veprat penale “Hyrje në sistemet kompjuterike”, “Kanosje” dhe “Lëndim i lehtë trupor”.

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor”, bën thirrje Policia.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

–      192 dhe 080019999 (pa pagesë)

–      039 432 327-Drejtoria Rajonale Pejë

–      E-mail adresa: [email protected].

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin