image Policia e Kosovës konfiskon një mijë kilogramë duhan

Siguri

Policia e Kosovës konfiskon një mijë kilogramë duhan

news image

Policia e Kosovës sot rreth orës 11:20 ka ndaluar një veturë të personit S.S., pasi që e njëjta veturë dyshohej se ishte futur në territorin e Kosovës nga Maqedonia e Veriut përmes rrugëve ilegale.

I dyshuari, sipas Policisë kishte tentuar të iu shmanget ndalimit policor dhe futjes së tij në zona urbane në qytetin e Vitisë.

Policia gjatë kontrollit të dyshuarit i kanë gjetur 36 thasë duhan të pa përpunuar, rreth 1000 kilogram, ku të njëjtit është konfiskuar dhe është dorëzuar në Doganën e Kosovës.

Rasti është ende duke u hetuar nga Njësia e Hetimeve Rajonale e Drejtorisë Kufitare./GazetaSinjali/