image Përshkallëzimi i situatës në veri, policia mbyll pikat e kalimit në Jarinje dhe Bernjak - Sinjali

Përshkallëzimi i situatës në veri, policia mbyll pikat e kalimit në Jarinje dhe Bernjak

news image

Policia e Kosovës ka njoftuar se janë mbyllur pikat kufitare në Jarinje dhe Bernjak, për shkak të bllokimit të rrugëve dhe ka bërë thirrje për qytetarët që të shfrytëzojnë pikat tjera kufitare.

Serbët në veri kanë bllokuar disa rrugë, disa orë para fillimit të masave të reciprocitetit me dokumente.

KFOR-i ka dalë në terren për të vëzhguar situatën ndërsa në komunat në veri është ndezur një alarm që bën thirrje për mbledhje të qytetarëve.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: