image Pas Hakimit e Lukakut, një tjetër yll i klubit të Interit pritet të largohet gjatë verës - Sinjali

Pas Hakimit e Lukakut, një tjetër yll i klubit të Interit pritet të largohet gjatë verës

news image

Edhe pse siutata financiare e Interit po përmirësohet, Nerazzurrët mund të kenë ende nevojë të shesin një nga lojtarët e tyre kryesorë për të balancuar llogaritë gjatë verës.

Gazeta La Gazzetta dello Sport raporton se gjigantët e Serisë A duhet të ulin kostot me 15% të tjera gjatë afatit kalimtar të verës dhe të bëjnë një fitim kapital në rajonin prej 70 milionë euro. Prandaj, shitja e një prej yjeve të tyre është në karta.

Gazeta rozë raportoi në fillim të majit se gjigantët e Serisë A do të përpiqeshin të merrnin paratë e nevojshme duke shitur disa prej yjeve të tyre, por kjo mund të mos jetë e mjaftueshme për të arritur objektivin e tyre financiar. Prandaj, ata mund të detyrohen të shesin një nga yjet e tyre në fund të sezonit.

Si Gazzetta ashtu edhe Corriere dello Sport besojnë se Lautaro Martinez nuk është në treg dhe Nerazzurrët nuk janë të gatshëm të dëgjojnë ofertat për ‘El Toro’. Lautaro gjithashtu dëshiron të qëndrojë në Stadio Meazza pasi partnerja e tij Agustina Gandolfo së shpejti do të hapë një restorant në Milano.

Alessandro Bastoni, nga ana tjetër, ka tërhequr interes nga Manchester City i Pep Guardiolës dhe Nerazzurrët mund të luftojnë për t’i rezistuar ofertave nga Etihad Stadium.

Il Corriere dello Sport konfirmon se italiani është një nga yjet e Interit që mund të sakrifikohet gjatë verës. Njëri mes tij, Nicolò Barella, Milan Skriniar dhe Denzel Dumfries do të largohen nëse Nerazzurrët marrin një ofertë të përshtatshme.

Inter shiti Achraf Hakimi dhe Romelu Lukaku për një tarifë të kombinuar prej 183 milionë euro verën e kaluar, duke bindur Antonio Conte të largohej nga klubi. Simone Inzaghi, nga ana tjetër, është në dijeni të planeve të Interit dhe do të vazhdojë kontratën në fund të sezonit, pavarësisht shitjes së mundshme të një prej yjeve të tij.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: