image Interi gjen zëvendësuesin e Onanas

Futboll

Interi gjen zëvendësuesin e Onanas

news image

Nëse Interi shet Andre Onanën, atëherë ata do të përdorin portierin ndërkombëtar të Atalantës dhe Italisë U-21, Marco Carnesecchi si zëvendësues të tij.

Çmimi për Onanën është vendosur në 60 milionë euro duke përfshirë bonuset, por Manchester United pa që oferta e tyre e parë prej 40 milionë euro plus 5 milionë euro shtesa të refuzohet plotësisht mbrëmjen e kaluar.

Ata duhet ta rrisin ndjeshëm, ndërkohë që ka interes edhe nga Chelsea dhe madje edhe nga Al-Nassr, i cili sapo bleu Marcelo Brozovic.

Ndërkohë, Nerazzurrët kanë nevojë për një trashëgimtar të ndërkombëtarit të Kamerunit dhe drejtori i Sportitalia pretendon se Beppe Marotta ishte në kontakt me Atalantën dy herë gjatë ditëve të fundit për të diskutuar për Carnesecchi.

Ai mbushi 23 vjeç të shtunën dhe është produkt i akademisë së të rinjve të Atalantas, duke kaluar dy sezonet e fundit si huazim me Cremonese.

Lazio gjithashtu kishte qenë shumë i etur për të nënshkruar me të verën e kaluar, por u detyrua të shkonte diku tjetër pasi ai iu nënshtrua një operacioni në shpatull.

Çmimi i kërkuar besohet të jetë rreth 20 milionë euro, megjithëse mund të ulet me një përqindje të tarifës së shitjes.

/GazetaSinjaliSport/