image Pamje e tifozit që goditet me shuplakë, pasi e gjuajti me shishe Payetin

Futboll

Pamje e tifozit që goditet me shuplakë, pasi e gjuajti me shishe Payetin

news image

Ndeshja Lyon – Marseille është suspenduar për shkak se një tifoz i skuadrës vendase ka gjuajtur dhe goditur me shishe në kokë futbollistin Dimitri Payet.

Ndeshja është ndërprerë në minutën e 6-të e cila pritet të luhet në një datë tjetër, pasi lojtarët e Marseillet nuk kanë pranuar që të kthehen në fushë për ta zhvilluar lojën.

Tifozi i cili e goditi me shishe Payetin është goditur me shuplakë nga drejtuesi i tifozërisë së Lyonit.

/Gazeta Sinjali Sporti/