image Një tërmet godet Greqinë, reagon Instituti Euro-Mesdhetar - Sinjali

Lëkundje/ Një tërmet godet Greqinë, reagon Instituti Euro-Mesdhetar

news image

Një tërmet 3.8 i Rihterit është ndjerë në Attica, duke u përqendruar në Reds.

Tërmeti u ndje në Attica menjëherë pas orës 11:30 të natës së të shtunës. Lëkundja ishte e shkurtër por u ndje në disa zona të Attikës si Marousi, Agia Paraskevi etj.

Sipas Institutit Sizmologjik Euro-Mesdhetar, tërmeti ishte 3.8 në shkallën Rihter dhe përqendrimi i tij është 39 km në veriperëndim të Athinës dhe 6 km në lindje të Eritreas me thellësinë e saj fokale të vlerësuar në 5 km.

Xartis Seism3

Shpërndaje artikullin