image Nis takimi Kurti – Vuçiq
[wp-story id="814678"]

Politikë

Nis takimi Kurti – Vuçiq

news image

Ka filluar takimi trepalësh në Ohër në mes të Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian.

Takimi ishte paralajmëruar të fillojë nga ora 13:30, por duket se ka nisur me vonesë.

Kujtojmë se fillimisht Kurti u takua ndaras me emisarët e BE-së, poashtu edhe Vuçiq. Tashmë ka filluar takimi i përbashkët.

Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka paralajmëruar se takimi mund të zgjasë deri në mbrëmje.

/GazetaSinjali/