image Neymar ‘vërshohet’ nga kritikat, organizoi festë tek shtëpia e motrës menjëherë pas eliminimit nga Kupa e Botës

Futboll

Neymar ‘vërshohet’ nga kritikat, organizoi festë tek shtëpia e motrës menjëherë pas eliminimit nga Kupa e Botës

news image

Pas eliminimit të Brazilit në çerekfinale të Kupës së Botës në Katar, në çerekfinale, kundër Kroacisë, Neymar ka bërë një postim në rrjetet sociale duke shkruar se është shkatërruar psikologjikisht.

Megjithatë, ai gjeti shpejt një zgjidhje për këtë gjë, pas disa ditësh: organizoi një festë të madhe në shtëpinë e motrës së tij.

Kjo, të paktën, është garancia e shtypit brazilian, më saktë e ‘Folha de São Paulo’, e cila flet në praninë e disa fytyrave të njohura (dhe jo vetëm të futbollit) dhe të disa lojtarëve që ishin në Kupa e Botës për ‘Seleçao’, rasti i Antony.

Ka pasur me pas kritika të mëdha ndaj tij, duke e cilësuar veprimin e tij si një gjest të pahijshëm në sy të popullit brazilian.

/GazetaSinjali/