image Neymar ka ëndërr që të fitojë Ligën e Kampionëve me PSG-në, thotë ish-agjenti i brazilianit - Sinjali

Neymar ka ëndërr që të fitojë Ligën e Kampionëve me PSG-në, thotë ish-agjenti i brazilianit

news image

Neymar mbetet i vendosur për të fituar Ligën e Kampionëve në Paris Saint-Germain dhe nuk do të kërkojë të largohet nga skuadra e Ligue 1 derisa të arrihet objektivi, pretendon ish-agjenti i yllit brazilian, Wagner Ribeiro.

Raportohet se PSG janë të gatshëm të dëgjojnë ofertat këtë verë për Neymar, me klubin që e ka hedhur në shitje.

Megjithatë, ata e kanë të lidhur me një kontratë Neymar deri në vitin 2025 dhe 30-vjeçari mendohet të qëndrojë i vendosur derisa të ketë ndihmuar klubin francez me kurorën e Ligës së Kampionëve.

Kur kjo pyetje iu drejtua Wagner Ribeiro nga GOAL, një njeri që është më shumë i përfshirë në marketing në ditët e sotme sesa me përfaqësimin e lojtarëve tha: “Neymar ka një ëndërr: të bëhet kampion i Champions League me PSG.

Pavarësisht të gjitha thashethemeve për një largim të mundshëm, ai është shumë i motivuar dhe nuk do të ndalet derisa ta arrijë atë”.

I pyetur nëse i pëlqen projekti në PSG, Ribeiro shtoi: “Sigurisht. Çdo vit që kalon Nasser Al-Khelaifi (president i klubit) e përmirëson ekipin në çdo mënyrë.

Ata sapo përfunduan qendrën stërvitore, e cila do të jetë një nga më të mirat. Dhe tani ai dëshiron të ketë lojtarët më të mirë francezë në PSG”.

Ndërsa qëndron afër me Neymar, Ribeiro vazhdon të mbajë një sy për të gjithë lojtarët brazilianë që po performojnë në një skenë elitare në Evropë.

Vinicius Jr është ndër ata që kanë shijuar një sezon të spikatur 2021-22, pasi ai ndihmoi Real Madridin për titullin e Ligës përpara se të shënonte një gol fitues në finalen e Ligës së Kampionëve, dhe zhvillimi i 21-vjeçarit nuk është befasi për Ribeiron.

Ai shtoi: “Vinicius nuk më befasoi. Thjesht, ai është pjekur.

Ai është i lumtur në Real Madrid dhe luan pa presion, duke treguar gjithë cilësinë që ka dhe duke bërë shumë fantazi të ndodhin me topin”.

I pyetur nëse Vinicius po merr vendimin e duhur për nënshkrimin e një kontrate të re në Santiago Bernabeu, Ribeiro shtoi: “Sigurisht. Rinovimi me Real Madridin është i mirë për të, sepse është një klub që i ka besuar gjithmonë futbollit të tij.

Florentino Perez meriton shumë merita sepse ai i besoi atij që në momentin e parë”, ka përfunduar ai.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: