COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Futboll/ Ndryshon renditja, ky është futbollisti më i vlefshëm në botë

news image

Sajti i njohur “Transfermarkt” ka rifreskuar renditjen e futbollistëve me të vlefshëm në botë.

Në mesin e 10 futbollistëve me të shtrenjtë Ronaldo nuk duket, ndërsa Messi është në vendin e tetë.

Vendin e pare tani e zë Kylian Mbappe me plot 200 milionë euro vlerë.

Pas tij janë Neymar dhe Sterling me nga 160 milionë euro.

10. Antoine Griezmann (Barcelona). 120 milionë euro

9. Jadon Sancho (Borussia Dortmund). 120 milionë euro

8. Leo Messi (Barcelona). 140 milionë euro

7. Kevin de Bruyne (Manchester City). 150 milionë euro

6. Harry Kane (Tottenham). 150 milionë euro

5. Mohamed Salah (Liverpool). 150 milionë euro

4. Sadio Mane (Liverpool). 150 milionë euro

3. Neymar Jr. (Paris Saint-Germain). 160 milionë euro

2. Raheem Sterling (Manchester City). 160 milionë euro

1. Kylian Mbappe (Paris Saint-Germain). 200 milionë euro

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: