image Edon Zhegrova së bashku me Kylian Mbappe në formacionin e javës në Ligue 1

Futboll

Edon Zhegrova së bashku me Kylian Mbappe në formacionin e javës në Ligue 1

news image

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova është zgjedhur në formacionin e javës në Ligue 1 të Francës.

Zhegrova bëri paraqitje fantastike me ekipin e tij francez në fitoren 3:0, duke shënuar kështu edhe një gol të bukur.

”Luani” i Kosovës është përzgjedhur në formacionin e javës përkrah sulmuesit të Kombëtares së Francës, Kylian Mbappe dhe yjeve tjerë të Ligue 1.

Kujtojmë që gjatë këtij sezoni, Edon Zhegrova ka shënuar shtatë gola dhe ka bërë shtatë asiste me fanellën e Lille në të gjitha kompeticionet.

/GazetaSinjaliSport/