image Momenti kur vetura e Policisë sulmohet me gurë nga protestuesit në Zveçan, serbët tjerë duartrokasin

Siguri

Momenti kur vetura e Policisë sulmohet me gurë nga protestuesit në Zveçan, serbët tjerë duartrokasin

news image

Policia e Kosovës ka njoftuar se është lënduar një zyrtar policor dhe tri vetura të tyre janë dëmtuar gjatë ditës së sotme në veri të vendit, ku serbët po mbajnë protesta që nga 27 maji.

Tashmë është publikuar momenti i sulmit ndaj njërës prej veturave zyrtare, ku më pas shihen serbët teksa duartrokasin.

/GazetaSinjali/