image Molliqaj: Policët na kanë sharë, na kanë zvarritë dhe në fund e pranuan vendimin tonë

Politikë

Molliqaj: Policët na kanë sharë, na kanë zvarritë dhe në fund e pranuan vendimin tonë

news image

Partia Socialdemokrate ka mbajtur konferencë për media në lidhje më propozimin e ZRrE-së për shtrenjtimin e rrymës, raporton Sinjali.

Ai tha se gjatë protestës që u mbajt të shtunën, ata janë sharë e zvarritur nga policët.

“Unë publikisht e kam marrë zotimin se unë jam përgjegjës i protestës dhe largonu mbrapa. Ju e dini se na kanë zvarritë, na kanë shty, na kanë sha dhe në fund e kanë pranu vendimin tonë”, ka thënë Molliqaj.

Molliqaj tha se zhvendosja prapa e policisë ishte vendim politik, sepse sipas tij, kordoni i Policisë nuk duhet të lëvizë.

/GazetaSinjali/