image Mbyllet pjesa e parë mes Turqisë dhe Uellsit, me epërsinë e britanikëve, pas golit fantastik të Ramseyt
[wp-story id="814678"]

Futboll

Mbyllet pjesa e parë mes Turqisë dhe Uellsit, me epërsinë e britanikëve, pas golit fantastik të Ramseyt

news image

Turqia e Uellsi po përballen sot në ndeshjen e dytë në Grupin A të Kampionatit Evropian, shkruan Sinjali Sport.

Uellsi është duke fituar me rezultat 1-0.

Dyshja legjendare e këtij reprezentacioni, Gareth Bale dhe Aaron Ramsey u kombinuan në mënyrë perfekte për golin e parë në këtë ndeshje.

Asistimin e jashtëzakonshëm të Bale, mesfushori Ramsey e konkretizoi me gol në minutën e 42-të.

Kjo ndeshje është e rëndësishme për të dy përfaqësueset, pasi çdo pike e fituar në këtë takim do jetë krucial për vazhdimësinë e Evropianit. /Gazeta Sinjali Sporti/