image 'Lulëzon' droga, bie në pranga të Policisë edhe një i ri në Ferizaj për posedim të marihuanës

Siguri

‘Lulëzon’ droga, bie në pranga të Policisë edhe një i ri në Ferizaj për posedim të marihuanës

news image

Policia e Kosovës ka arrestuar një 29-vjeçar në Ferizaj, pasi të njëjtit i është gjetur substanca narkotike në çantën e krahut, raporton Gazeta Sinjali.

Rasti ka ndodhur në rrugën “Emin Duraku”, ku policia ka ndaluar të dyshuarin i cili ishte me një veturë.

Shoferi i veturës e ka pranuar se posedon një sasi të marihuanës në çantë dhe i njëjti është dërguar në stacion policor për t’u intervistuar.

Siç merr vesh Sinjali, prokurori kujdestar ka marrë vendim që ndaj tij të hapet rast, ndërkaq sasia e substancës që iu gjet të riut të konfiskohet.

Sipas Kodit Penal të Kosovës, është e jashtëligjshme që qytetarët të blejnë, posedojnë apo shpërndajnë substanca narkotike dhe mund të dënohen me gjobë apo burgim, varësisht nga sasia dhe lloji i lëndës narkotike që iu kapet nga autoritetet e rendit.

/GazetaSinjali/