image Lionel Messi realizon gol spektakolar nga gjuajtja e lirë, Barcelona në epërsi - Sinjali

Lionel Messi realizon gol spektakolar nga gjuajtja e lirë, Barcelona në epërsi

news image

Ndeshja më interesante në xhiron e 34 në Laligë do të zhvillohet mes Valencias dhe Barcelonës, shkruan Sinjali Sport.

Valencia pret skuadrën katalunase në stadiumin “Estadio de Mestalla”.

Rezultati momental është 1-3.

Lionel Messi barazoi rezultati pasi që ishin në disavanatazh nga goli i Gabriel Paulistas.

 Antoine Griezmann shënoi për të dërguar Barcën në epërsi.

Ndërsa për golin e tretë u përkujdes argjentinasi Messi, i cili shënoi nga gjuajtja e lirë një super gol.

Skuadra e Koeman gjendet në vendin e tretë me 71 pikë dhe është në garë për trofeun e ligës.

Valencia në tjetrën anë po kalon një formë të dobët këtë edicion, duke u pozicionuar në të 14-ën pozitë me 36 pikë të arkëtuara. /Gazeta Sinjali Sporti/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: