COVID-19

Të infektuar

4512

Të shëruar

2156

Të vdekur

97

Sport/ LeBron James hyn në industrinë e filmit, bashkëpunon me aktorin e famshëm

news image

LeBron James ka luajtur me basketbollistë të shquar gjatë karrierës së tij, duke përfshirë Dwyane Wade, Anthony Davis, Kyrie Irving, Kevin Love dhe Chris Bosh.

Ai tani thuhet se do të bashkohet me një nga ikonat më të mëdha të komedisë në vend.

Sipas Jeff Sneider nga Collider, James dhe partneri i biznesit Maverick Carter do të prodhojnë filmin Netflix Hustle bashkë me aktorin Adam Sandler. James dhe Carter janë duke prodhuar filmin nën flamurin e tyre Springhill Entertainment dhe do të bashkohen nga banderolat Sandler Happy Madison dhe Joe Roth, Jeff Kirschenbaum dhe Zack Roth of Roth / Kirschenbaum Films.

Sneider theksoi se Sandler do të luajë një skautist amerikan të basketbollit i cili u shkarkua nga NBA por provon një rikthim kur gjen një lojtar të talentuar jashtë vendit. Sandler do të përpiqet ta sjellë atë lojtar në Shtetet e Bashkuara dhe ta ndihmojë atë të bëjë NBA të gjithë duke ringjallur karrierën e tij si një skautist.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin