image Lajm i mirë për futbollin e Kosovës, sot fillon ndërtimi i një stadium modern
[wp-story id="814678"]

Futboll

Futboll/ Lajm i mirë për futbollin e Kosovës, sot fillon ndërtimi i një stadium modern

news image

Sot do të filloj ndërtimi i stadiumit për qytetin e Gjakovës.

Nisjen solemne të punimeve do ta bëjnë kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini dhe Ministrja e MKRS-së, Vlora Dumoshi, transmeton Gazeta Sinjali.

Stadiumi është projektuar nga Komuna e Gjakovës dhe financohet nga Ministria për Kulturë, Rini dhe Sport.

Në këtë stadium do të luaj skuadra e njohur kosovar,e KF Vëllaznimi.

Ky stadium është në vazhdën e disa stadiumeve që do të ndërtohen në Kosovë./Gazeta Sinjali/

Image may contain: outdoor
Image may contain: outdoor
Image may contain: outdoor