image Lajm i mirë për fansat e “Game of Thrones” - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

Lajm i mirë për fansat e “Game of Thrones”

news image

Parathënia e “Game of Thrones”, “House of the Dragon” nis xhirimet së shpejti.

Njoftimi u dha nga shefi i përmbajtjes së HBO dhe HBO Max, Casey Bloys gjatë një paneli TCA të mërkurën, njoftoi Deadline.com.

Rrjeti ka njoftuar më parë se seriali është vendosur 300 vjet para ngjarjeve të “Game of Thrones” dhe skicon historinë e “House Targaryen”, shkruan Daily Mail.

Detajet në lidhje me shfaqjen mbeten një sekret i ruajtur nga afër, megjithëse janë hedhur disa personazhe kryesorë.

Aktori britanik, Paddy Considine, do të interpretojë mbretin Viserys Targaryen, në sezonin 10-episodësh.

Emma D’Arcy luan si trashëgimtare e mbretit ndërsa Olivia Cooke është gruaja e dytë e mbretit, mbretëresha Alicent Hightower.

Muajin e kaluar, aktorja britanike Cooke rrëfeu për Variety se ajo kurrë nuk kishte shikuar serialin hit të HBO kur doli për herë të parë në audicion për “House Of The Dragon”.

Drama e zhanrit fantazi pritet të debutojë në HBO Max më 2022. 

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin