image Kurti uron presidenten e parë grua të zgjedhur në Slloveni, Musar
[wp-story id="814678"]

Politikë

Kurti uron presidenten e parë grua të zgjedhur në Slloveni, Musar

news image

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar Nataša Pirc Musar pasi është zgjedhur Presidente e Republikës së Sllovenisë.

Kurti ka thënë se mezi pret të punojnë së bashku për të forcuar mardhëdhëniet e tyre dypalëshe.

“Urime për @nmusar, gruaja e parë që zgjidhet Presidente e Republikës së Sllovenisë. Mezi pres të punojmë së bashku për të forcuar marrëdhëniet tona dypalëshe, për të thelluar bashkëpunimin tonë ekonomik dhe për të promovuar vlerat tona të përbashkëta si shtete demokratike të përkushtuara ndaj sundimit të ligjit”, ka shkruar Kurti në Twitter.

/GazetaSinjali/