COVID-19

Të infektuar

1123

Të shëruar

847

Të vdekur

30

Maskat/ Kosovari në Suedi ndihmon shtetin, përgatit pajisje mbrojtëse për mjekët atje

news image

Një kosovar që jeton e vepron në shtetin suedez është duke bërë një punë të veçantë dhe mjaftë domethënëse  në këto ditë, kur e gjithë bota po përballet me pandeminë Covid-19.

Është ky Arsim Llugolli, që ka filluar përgatitjen e 300 copë maska mbrojtëse për personelin e spitalit të Stokholmit.

Ai përmes një statusi në facebook ka thënë se tani është shumë e rëndësishme që të kujdesemi për personelin mjekësor.

“Pas shumë ditëve planifikim me design filloi edhe prodhimi,
krenar me stafin Gentjana Myslym Hoxha, Remzi Jashari. Kujdes PO, Panik JO”, ka shkruar ai në facebook./ Gazeta Sinjali/

Punë Punë natë e ditë.300/cop maska mbrojtëse për personelin e spitalit te Stockholmit ( Karolinska)Në këto kohë të…

Gepostet von Arsim Llugolli am Donnerstag, 2. April 2020

Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: