image Konjufca – opozitës: Mos u shtyni kush e don NATO-n e Amerikën, krejt si njëjtë e dojmë

Politikë

Konjufca – opozitës: Mos u shtyni kush e don NATO-n e Amerikën, krejt si njëjtë e dojmë

news image

Opozita e ka kritikuar Qeverinë që në dokumentin e Strategjisë së Sigurisë 2022-2027 nuk tregohet shumë për strategjinë e integrimit të NATO-s.

Ndaj tyre ka reaguar kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, i cili ka thënë se NATO-n dhe SHBA-të “i dojmë krejt njëjtë”.

“Nuk po besoj që duhet me u shty kush e don më shumë NATO-n dhe SHBA-të, krejt grupet si njëjtë e dojmë”, ka thënë Glauku.

“Grupi Parlamentar që nuk e don SHBA-n dhe NATO-n nuk është në këtë Kuvend”, ka thënë Konjufca referuar Listës Serbe.

/GazetaSinjali/