image Kolona deri në 10 km në kufirin Kosovë - Shqipëri, protestojnë shoferët (VIDEO)

Sociale

Kolona deri në 10 km në kufirin Kosovë – Shqipëri, protestojnë shoferët (VIDEO)

news image

Kolonat në kufirin Kosovë – Shqipëri kanë arritur deri në dhjetë kilometra, raporton Gazeta Sinjali.

Shoferët që po presin tash e disa orë aty, janë revoltuar dhe kanë nisur protestën e tyre, duke u rënë borive të veturave.

Pamjet nga kufiri në Morinë i ka publikuar analisti politik nga Shqipëria Mero Baze./Gazeta Sinjali/