image Klubi anglez në bisedime me Muric, legjenda e Man Cityt e do me çdo kusht kosovarin

Futboll

Klubi anglez në bisedime me Muric, legjenda e Man Cityt e do me çdo kusht kosovarin

news image

Burnley po punon për një marrëveshje për të nënshkruar me portierin Arijanet Muric nga Manchester City, sipas raporteve nga Anglia.

‘TheAthletic’ kupton se nuk ka marrëveshje siç janë gjërat, por Burnley është i prirur të nënshkruajë me 23-vjeçarin kosovar dhe bisedimet janë në vazhdim, transmeton Sinjali Sport.

Adana Demirspor, të cilën Muric e përfaqësoi si huazim sezonin e kaluar, gjithashtu ka shprehur interes për ta mbajtur atë përgjithmonë.

Muric ka qenë në Manchester City që nga viti 2015, por ka luajtur vetëm pesë ndeshje për kampionët në fuqi të Premier League, me të gjitha ato paraqitje në Carabao Cup.

Ai ka kaluar disa sezone në formë huazimi dhe ka luajtur katër herë në Championship për Nottingham Forest në sezonin 2019-2020, më së fundi duke luajtur për Demirspor në Super Ligën Turke.

Burnley ka nënshkruar tashmë një lojtar nga Manchester City këtë verë, duke njoftuar ardhjen e mbrojtësit CJ Egan-Riley nga klubi në një marrëveshje trevjeçare të premten.

Burnley, i cili drejtohet nga ish-kapiteni i Manchester City, Vincent Kompany, po përgatitet për sezonin e tyre të parë të rikthyer në Championship pas rënies së tyre nga Premier League sezonin e kaluar.

/GazetaSinjaliSport/